Na co se zaměřit v prvním roce podnikání?

Odpověď je velmi jednoduchá! 70 procent svého času věnujte prodeji. Myslíte, že jsem blázen? Máte přeci tolik dalších věcí, na které se musíte zaměřit.

Budování brandu, webových stránek, komunikační strategie, ovládnutí sociálních sítí, provozní, účetní a další věci… Jak tedy můžete větší část svého dne zaměřit na prodej?

pozornost

Jakmile to uděláte, transformuje to celé vaše podnikání. Nové prodeje vám umožní najmout lidi na práci, kterou byste jinak museli zvládnout sami a které se i beztak chcete vyhnout. Kdo by chtěl po večerech párovat faktury, že? :-) Získáte finanční prostředky na další investice a rozvoj a pomyslné kolo úspěchu se začne roztáčet vysokou rychlostí.

Prodej sám o sobě je ale také velmi široký pojem. Tady jsou 4 věci, na které byste se měli zaměřit mnohem dříve, než si myslíte.

Získejte zdroj zákazníků

Spoléhat se při prodeji téměř výhradně na doporučení nebo osobní kontakty je skvělé, když budujete svou značku a pověst a chcete získat reference. Ale v momentě, kdy chcete, aby vaše podnikání rychle rostlo, budete muset přijít na to, jak získat zákazníky ve větším měřítku (například díky reklamě na Facebooku nebo Googlu).

Chcete další doporučení? Generujte více zákazníků tím, že za ně zaplatíte a oni pak půjdou a řeknou o vás svým přátelům.

Vytvořte efektivní prodejní proces

Z vlastní zkušenosti víme, že nejlepší pohonnou hmotou úspěchu je přesvědčivá a atraktivní nabídka, která dokáže zaujmout nové zákazníky a proměnit je v zákazníky celoživotní.

Čtyři aspekty přesvědčivé nabídky:

 • Zajímavá hlavní nabídka.
 • Záruka kvality a vrácení peněz.
 • Bonusy, které zvyšují hodnotu vaší nabídky.
 • Poukázání na nedostatek a naléhavost, které klienty přesvědčí, aby nakoupili ihned (omezený počet kusů, omezený čas speciální nabídky).

Podívejte se například, jak tyto aspekty zakomponovat a mít tak o 100 % větší úspěch než firmy, které je ve svých nabídkách nepoužívají.

Leady, které získáte z Facebooku nebo Googlu, pošlete na prodejní stránku nebo webinář zdarma, jako to udělala kosmetická firma Annemarie. K časově omezené hlavní nabídce navíc přidala vzorek kosmetiky v hodnotě 10 $ zdarma. Dále klientům nabídla kupón v hodnotě 10 $ na další nákup (a zajistila si tak věrnost zákazníka) a ebook zdarma (bonusy). Nakonec ještě nabídla dopravu zdarma a vrácení peněz v případě nespokojenosti.

Ať už prodáváte prostřednictvím prodejní stránky, webináře, či po telefonu, tyto čtyři složky znovu a znovu akcelerují prodejní úspěch a zvyšují procento uzavřených obchodů.

Připravte emailovou kampaň

Ne každý bude připraven od vás hned koupit. Pravděpodobně jste už slyšeli, že běžný člověk od vás koupí až poté, co ho minimálně 5x kontaktujete. Díky automatizované emailové kampani můžete klienta zkontaktovat x-krát a získat si jeho důvěru, aniž byste museli trávit moře času tím, že se spojíte s každým klientem zvlášť třeba po telefonu.

Vytvořte si uvítací sérii emailů pro nové zákazníky. Nabídněte jim hodnoty, které jim pomohou vás poznat a alespoň částečně řeší problém, na který hledají odpověď. Nakonec je směrujte zpět k tomu, aby koupili vaše produkty a služby >> prodejní stránka.

Sledujte, jak se vám daří

Jakmile budete mít zdroj zákazníků, efektivní prodejní proces a automatickou emailovou kampaň, je čas začít sledovat výsledky. Až začnete chápat vaše metriky, budete moci nejen měřit své úspěchy, ale také zjistíte, jaké body vašeho prodejního procesu potřebují zlepšení.

Co byste měli sledovat?

 • Cenu PPC reklamy.
 • Počet návštěvníků vašeho webu a množství nových kontaktů.
 • Náklady na jeden lead (kolik vás stojí jeden návštěvník webu / jeden emailový kontakt v rámci PPC reklamy).
 • Při kolikátém kontaktu zákazník koupil.
 • % uzavřených obchodů.
 • Cenu za akvizici.

Dívejte se na to, v jakém bodě je váš prodejní proces slabý, a zlepšete jej. Pokud například výrazně klesá míra otevírání emailů s každou další zprávou, kterou pošlete, zkraťte uvítací sérii nebo přeformulujte texty, aby byly atraktivnější.

Chcete letos dosáhnout na šesticiferné číslo v obratu? Moje rada zní: Věnujte 70 % svého času prodeji a soustřeďte se na výše uvedené čtyři oblasti. Hodně štěstí!

Petra Svobodová

je svobodná a šťastná online podnikatelka. Členka týmu Davida Kirše, kterému pomáhá nejen s publishingem na firemních blozích, ale i s marketingovými videi a tvorbou videonávodů pro podnikatele, např. jak si nastavit SmartSelling (MioWeb, FAPI, SmartEmailing a jiné podnikatelské aplikace pro podnikání).


Také pomáhá a radí online podnikatelům, jak díky videím mohou oslovit své zákazníky. Jejím cílem je dělat pro klienty animovaná videa, která jednoduše, zábavně a lidsky vystihnou podstatu, výhody a výjimečnost jejich projektu.


Je autorkou online kurzů Online Video Academy ,dále Milionový Web a tvůrkyní projektu Animačka.

Také ráda vaří, jí, cestuje, tancuje a vzdělává se :) Můj příběh si přečtete zde >>

Komentáře

 1. Tracy Matt napsal:

  heal from broken heart-get your ex lover back no matter why he left you.
  My boyfriend that left me few months ago just came back to me last night crying for me to take him back. After 3 year relationship with my boyfriend, he changed suddenly and stopped contacting me regularly, he would come up with excuses of not seeing me all the time. He stopped answering my calls and my sms and he stopped seeing me regularly. I then started seeing him with different girls several times but every time he would say that he love me and that he needed some time to think about our relationship. But cannot stop thinking about him so i decided to go online and i saw so many good talk about this spell caster called dr unity and i contact him and explain my problems to him. He cast a love spell for me. and after 28hours, my boyfriend came back to me and started begging me to forgive him and we moved in together after a few months and he was more open to me than before and he started spending more time with me than his friends. We eventually got married and now have been married happily with a son. Ever since Dr unity helped me, my boyfriend is very stable, faithful and closer to me than before.You can also contact this spell caster and get your relationship fix .Here’s his contact, WhatsApp him: +2348055361568 .

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.