MioWeb videorecenze vašeho webu: 1.díl – EspressoEnglish

Krásný den, vítám vás u prvního dílu MioWeb videorecenze.

V dnešním premiérovém dílu si představíme web projektu Espresso English, který – jak sám říká Dušan Dvořák, autor projektu – vás naučí 1000 nejpoužívanějších slov v angličtině, které když se naučíte, tak se domluvíte anglicky. Cílem projektu Espresso English je prodej online jazykového kurzu angličtiny. 

Pojďme se podívat na to, co je na webu správně a co by bylo fajn, kdyby Dušan vylepšil:

 

Návštěvníkům webu, kteří si nekoupí Espresso English okamžitě, nabízí Dušan skrze pop-up okno odběr kurzu “Citáty v angličtině” zdarma, aby s nimi měl šanci dál komunikovat a později třeba prodat. Určitě chválíme, že sbírá kontakty, díky nimž může navázat vztah a budovat důvěru návštěvníků.

 

Pojďme se ale podívat nejprve na grafickou část webu.

Máme-li být upřímní, tak design webu není dobrý. Vše je hrozně nahňácané, texty nemají svůj prostor a jsou moc široké. Doporučujeme tvořit užší sloupce, které se vždy čtou lépe. Nebojte se mezery zvětšit, aby čtenář nepřeskakoval z jednoho odstavce na druhý, ale opravdu četl přirozeně shora dolů. Tlačítko pro prodej je na první stránce jen jedno a to úplně dole, skoro jsme ho přehlédli.

Kombinace barev také není ideální. Je fajn, aby byla vždy jedna barva dominantní, ale k ní používejte maximálně další dvě. Zde je použito 5 různých základních barev, které k sobě příliš neladí. Webu bychom nasadili bílou s doplňky oranžové.

Co se týká loga, nepřijde mi úplně výstižné pro tento projekt. Volila bych více něco, kde bude jasné, že se jedná o angličtinu + obrázek kávy a počítače může být.

Pokud někdo ještě neumí anglicky a chce se dostat na vaši webovou stránku, tak se může stát, že párkrát napíše název URL webu špatně, jelikož espressoenglish.cz nemusí každý umět hned napsat správně. URL webu je dlouhá a špatně zapamatovatelná. Volili bychom spíše nějaký český název projektu. Jinak myšlenka projektu je moc pěkná a srovnání ceny espressa s cenou kurzu se nám líbí.

Škoda, že nejsou moc vypíchnuté výhody projektu – nejasná core message – neboli hlavní sdělení projektu ve smyslu co dělám, pro koho a co mu to přinese.

Místo textu:

Chcete nastartovat svou angličtinu a brzy se domluvit anglicky? 

bychom zvolili např.

Chcete se za 3 měsíce domluvit plynně anglicky bez nudného biflování slovíček?

(místo brzy zkuste dát konkrétní časový úsek, protože “brzy” taky může znamenat “nikdy”… nastartovat angličtinu je celkem nicneříkající pojem)

Doporučujeme vytvořit si nějaký magnet na sběr kontaktů. Vytvořte zajímavé PDF ke stažení. Například 500 nejpoužívanějších výrazů v běžné anglické konverzaci, nebo něco podobného, a to vyměňujte na hlavní stránce za emailový kontakt.

Do spodní části titulní stránky umístěte své certifikáty, které jste získali jako jazyková škola (je nutné se prezentovat jako odborníci) – viz například: https://www.onlinejazyky.cz/o-nas.html

Na http://www.espressoenglish.cz/main/objednavka/ bychom dali do pravého sloupce reference místo vzkazu p. Dvořáka ;)

Na http://www.espressoenglish.cz/main/objednavka/ bychom zvýraznili bonus (nejen v bodech, co vaši příznivci dostanou, ale udělat celému bonusu graficky oddělenou sekci). Ideálně bonus vyčíslete i cenově.

Chválíme, že máte na webu video. To je super, jen bychom zvolili jinou grafiku. Chybí nám trochu i mluvené slovo, ale to je spíš na pocitu jedince. Použité postavičky se nám zdají drsné a nepůsobí úplně příjemným dojmem. První polovina videa je zbytečně dlouhá. Volila bych o trochu rychlejší tempo mezi jednotlivými slidy. Druhá polovina videa už je lepší. Video bych určitě zvětšila tak o 50%. Zrušila bych i ten modrý podklad a nechala prostě jen video, a pak další informace.

Oranžová část může člověka odrazovat ve čtení. Mnoho textu a různého fontu. Další stránky už jsou strukturované lépe, jen barvy bych upravila. Člověk možná začne číst až od této pasáže: „Co získáte a z čeho se kurz skládá”, protože až tato část teprve začíná lahodit lidskému oku.

Můj příběh neobsahuje autorovo jméno. Dali bychom odkaz na příběh někam dříve a aby byl více na očích. Do hlavního menu, nebo klidně stručně na hlavní stránku.

Web se nám zdá neuzpůsobený pro potenciálního studenta angličtiny. Doporučuji si vydefinovat jasně a cíleně svého avatara, tedy cílového klienta.

Celkově je to dobrý nápad zaměřit se na konverzační angličtinu a přirozené učení se, namísto násilného biflování slovíček nazpaměť.  Doporučuji tedy zejména přidat magnet a změnit grafiku webu. Přejeme hodně štěstí ve Vašem online podnikání a hlavně hodně spokojených studentů angličtiny :)

 

PS: Speciálně pro čtenáře blogu SmartSelling Dušan Dvořák poskytl slevu 45% na svůj online kurz. Kurz za akční cenu naleznete zde: http://www.espressoenglish.cz/main-es/

Petra Svobodová

je svobodná a šťastná online podnikatelka. Členka týmu Davida Kirše, kterému pomáhá nejen s publishingem na firemních blozích, ale i s marketingovými videi a tvorbou videonávodů pro podnikatele, např. jak si nastavit SmartSelling (MioWeb, FAPI, SmartEmailing a jiné podnikatelské aplikace pro podnikání).


Také pomáhá a radí online podnikatelům, jak díky videím mohou oslovit své zákazníky. Jejím cílem je dělat pro klienty animovaná videa, která jednoduše, zábavně a lidsky vystihnou podstatu, výhody a výjimečnost jejich projektu.


Je autorkou online kurzů Online Video Academy ,dále Milionový Web a tvůrkyní projektu Animačka.

Také ráda vaří, jí, cestuje, tancuje a vzdělává se :) Můj příběh si přečtete zde >>

Komentáře

  1. Johne482 napsal:

    Real nice design and great articles, nothing else we want gecfkaeagcke

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *