Michala Měřínská: propadla jsem tvoření! Aneb jak používá MioWeb specialistka na ženskou krásu

Michala Měřínská, průvodkyně na cestě za ženskou krásou, dělá divy nejen se ženami, ale kupodivu i na internetu. Její příběh je zajímavý nejen tím, že dokázala ladně skloubit infopodnikání s poskytováním služeb, které je její vášní, ale také tím, že svoje podnikání dokázala vybudovat po večerech a víkendech. Pokud se stále vymlouváte, že musíte chodit do zaměstnání, a proto nemůžete začít podnikat, tento článek raději nečtěte.

Provedu vás Osobní stránka Michala MěřínskáOsobní stránka Michala Měřínská

Video, kterým vítám svoje návštěvníky na webu

Michalo, jak byste vysvětlila to, co děláte, muži, který z pochopitelných důvodů nemá moc vztah k líčení? ;) Co to vlastně děláte se ženami?
Když vám, Viktore, odpovím, že provázím ženy světem ženské krásy, tak vám to asi moc neřekne, tak to zkusím jinak. Předpokládám, že jako muž se rád ohlédnete za pěknou ženou a že máte rád, když žena vypadá přirozeně, vkusně upraveně, elegantně a žensky. Takové ženy se líbí hlavně sobě a následně i vám, mužům. No a já ženy učím, jak na to. Jak se umět vkusně nalíčit a obléknout tak, aby to podtrhlo celkovou přirozenou krásu, nebylo to příliš a žena se prostě cítila skvěle.

Dá se něco tak osobního jako líčení přenést na internet? Co tedy přesně díky vašemu webu nabízíte za produkty / služby?
Ne zcela. Samozřejmě, že když líčím ženy na významné události v jejich životě, ať to jsou svatby, focení s dětmi nebo jakákoli jiná příležitost, musím se s nimi vidět. Ale díky mému webu se mi daří s ženami pracovat i na dálku, inspirovat je k jinému přemýšlení o sobě a své kráse.

Snažím se ve svých článcích sdílet i základní techniky, triky a novinky v líčení nebo stylingu. Napsala jsem pro ženy dva eBooky zdarma. Jeden je o Rituálech k dokonalé pleti, protože dokonalá pleť je základem líčení. Ten druhý je shrnutím zásad ženské krásy, které každé ženě pomohou se rozzářit během několika málo minut. Jsem moc ráda, že mají mezi čtenářkami úspěch.

eBook ZDARMA 5 Rituálů k dokonalé pleti

Upoutávka na magnet (eBook) „Rituály k dokonalé pleti“ s přihlašovacím formulářem a počítadlem stažení

 

Na webu nabízím samozřejmě možnost objednat se na osobní konzultaci, objednat si svatební líčení nebo fotomake-up či služby související se stylingem, jako jsou asistované nákupy nebo revize šatníku. A jsem také strašně šťastná, že se mi podařilo pro ženy připravit i eBook Dokonalé líčení krok za krokem, kde jsem shrnula nejen postupy, jak se o svou pleť starat, ale i jednotlivé kroky v líčení tak, aby ženy měly vše pohromadě na jednom místě a mohly se vyvarovat zbytečných chyb.

S čím vám pomůžu Osobní stránka Michala MěřínskáOsobní stránka Michala Měřínská

Detail stránky mého webu – rubrika „Nabízím“. Po kliku na rozcestník se návštěvník dostane na stránku s popisem služby, kde může vyplnit nezávaznou objednávku. Sem posílám čas od času svoji databázi, která se mi automaticky tvoří díky mým magnetům.

 

Jak vám funguje podpora prodeje vašich služeb díky šíření vašeho know-how po internetu (zdarma, ale i placeného)?
Jsem hodně překvapená, jaký je internet mocný nástroj. Sama vidím, že čím víc se snažím dávat, psát články a inspirovat ženy, tím častěji se čtenářky na můj web pro inspiraci vrací. Samozřejmě, že líčení na svatbu nebo focení není služba, kterou žena využije každý den. Stejně tak si ženy nenechají radit s výběrem oblečení každý týden.

Ale na vlastní kůži zažívám, že se mi začínají ozývat ženy, které mě už delší dobu sledují a nyní právě přišla chvíle, kdy potřebují pomoc. Budou se vdávat, chtějí letní foto s dětmi, nebo zhubly a chtějí svoji změnu podtrhnout i slušivým oblečením. Takže internet a správnou prezentaci sebe sama doporučuji všem! A to i těm, kteří si zdánlivě myslí, že veškeré služby mohou poskytovat pouze osobně (i já jsem si to před časem myslela).

Díval jsem se na vaše weby http://michalamerinska.cz/ a http://www.makeupforyou.cz/ – oba jsou na MioWebu a oba vypadají profesionálně. Dělala jste si je sama?
Děkuji za pochvalu. Zvlášť právě proto, že jsem si je dělala sama. Předtím, než jsem potkala MioWeb, jsem si absolutně neuměla představit, že bych něco takového dokázala. I když mám dlouholeté pracovní zkušenosti z projektového řízení, kde jsem se musela naučit trochu rozumět kolegům IT-kům a naučit se chápat jejich mluvu a základy v SQL přemýšlení, nikdy bych si nemyslela, že já, jako holka, dokážu sama postavit web. Proto mě každá pochvala strašně hřeje u srdce!

web1

Titulní stránka www.michalamerinska.cz

 

Už jste někdy nějaký web stavěla?
Nene, jsou to moje prvotiny. Začala jsem s projektem www.makeupforyou.cz loni na podzim a stavěla ho opravdu intuitivně s pomocí návodových videí. V noci jsem seděla u počítače, zastavovala video kousek po kousku a klikala jako „opička“, která jen opakuje, co vidí. A časem jsem pochopila a zautomatizovala činnosti, takže moje osobní stránky www.michalamerinska.cz, které jsem spustila na jaře tohoto roku, jsem dělala rychleji a s větší jistotou.

web2

www.makeupforyou.cz – titulní stránka. Oba weby mám navzájem prolinkované a oba obsahují na titulce upoutávku na magnety

 

Jak se vám s MioWebem pracovalo? Weby prý vznikly hodně rychle, jak jsem se někde dočetl. Jak se vám podařilo v tak krátké době postavit 2 funkční moderní weby, za které by si agentura účtovala desítky tisíc?

Výborně! MioWeb je zlatý nástroj a je jako skládačka puzzle. Všechno je intuitivní a krásně do sebe zapadá. Nejhorší asi je snad jen doladit grafiku, protože těch možností, jaké MioWeb nabízí je taková spousta, že když je člověk tvořivec jako já, tak neví, pro co se má rozhodnout. Jaká barva, jaký font písma, kolik sloupců, jak krásné chce tlačítko… tak zkouší a zkouší.

Ano, weby vznikly hodně rychle. Jak se mi to podařilo? Prostě mě to nadchlo! Když vidíte, jak vám roste pod rukama něco, co jste si v životě nepředstavoval, že dokážete, je to obrovská dávka energie, která vás nakopává dopředu. Musím přiznat, že jsem byla s každou další vytvořenou stránkou pyšnější.

Tvoření s MioWebem mě nadchlo tak, že jsme s partnerem asi před měsícem vytvořili další stánky pro naši společnou vášeň, kterou je cestování. Takže MioWeb už nám skvěle slouží i na stránkách www.michalaatomas.cz , kde se s námi už první cestovatelé vydali na daleké cesty. Takže už jsme doma na skládání puzzle na webu dva. Což je paráda.

Dozvěděl jsem se o vás, že kromě podnikání jste i zaměstnaná. Jak vypadal váš pracovní život před MioWebem a jak vypadá dnes?
Ano, jsem zaměstnaná a všechny weby jsem tvořila ve volném čase po práci nebo o víkendech. Mám pocit, že v pracovním životě se toho tolik nezměnilo (stále ráno vstávám a vracím se nejdříve po 8,5 hodinách), ale v tom volném čase se věci změnily hodně. Za prvé jsem totálně propadla tvoření a vzdělávání se. Takže například televizi (kterou jsem dříve sem tam zapínala alespoň pro sledování dokumentů) v podstatě můžu prodat.

Raději čtu, tvořím a píšu články. A přibylo mi daleko více zakázek na osobní schůzky a líčení, takže se bavím tím, jak se kolečka pomalu roztáčejí a jak se setkávám s inspirativními lidmi. Mám před sebou teď navíc mateřskou dovolenou a tak jsem opravdu ráda, že se mi podařilo najít způsob, díky kterému si mě za prvé mohou klientky najít na internetu samy a za druhé jim můžu ukazovat cestu ke kráse i na dálku.

Během prvních několika měsíců jsem prodala eBooky a vyfakturovala si na návazných službách za několik desítek tisíc navíc k mému platu, za což jsem moc vděčná.

Nějaké pikanterie související s procesem tvorby?
Tak teď jsem se musela pousmát. Měla jsem si ty pikanterie od začátku sepisovat, protože jich rozhodně nebylo málo. Asi si to umíte představit. Žena a počítač. Prostě se někdy nedomluvíme. Takže si vzpomínám na chvíle, kdy jsem ho opravdu prosila, ať se se mnou baví, až po slzy, kdy jsem prostě něco chtěla a nejspíš jsem mu dávala špatné pokyny. Nebo když jsem oslavovala spuštění eBooku zdarma a první kontakty v databázi, ale zapomněla jsem aktivovat Smartkampaň. A kontakty k mé radosti přibývaly a eBook neodcházel. Takže jsem potom v Kostarice (kam jsem odletěla první den po spuštění webu www.makeupforyou.cz) řešila, kde jsem udělala chybu.

Krásné na tom je, že i když to zpočátku vypadá jako katastrofa, klienti chyby promíjí a vy se tím hodně učíte. Co jsem si vyzkoušela teď na vlastní kůži je stav, kdy se váš počítač rozhodne umřít. Když pominu svoji hloupost s tím, že jsem si nedělala zálohy (naštěstí jsem po dvou měsících díky šikovným lidem přišla konečně zpět k datům), zjistila jsem, že s MioWebem a aplikacemi SmartEmailing a FAPI můžete pracovat odkudkoli a na jakémkoli počítači.

Takže se nemusíte hroutit, že jste bez svého počítače neflexibilní. Tato zkušenost mi hodně pomohla a hlavně uklidnila, že mám své online pracovní nástroje v podstatě k dispozici neustále. Stačí jen vědět přihlašovací hesla. Nicméně i tak všem doporučuji, zálohujte pravidelně ;-)

Viktor Šabacký

Ve Firmě 2.0 se starám o marketing a prodej Platformy 2.0 - Nejvýkonnějšího obchodníka na internetu.

Komentáře

    Přidat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.